Grip op Geld verovert Doetinchemse scholen

Goed nieuws! Sinds schooljaar 2025/2026 hebben we een bijzondere mijlpaal bereikt: alle VO- en MBO-scholen in Doetinchem maken gebruik van ons lesprogramma Grip op Geld. Een resultaat waar we ontzettend trots op zijn. Het Prakticon, Zone College, Panora Lyceum, Houtkamp College, Metzo College en het Graafschap College doen mee.

Van pilot naar vaste waarde
Wat begon in schooljaar 2020/2021 als een ambitieus initiatief, is inmiddels uitgegroeid tot een stevig en bewezen programma.
In Grip op Geld leren jongeren alles wat ze eigenlijk al eerder hadden willen weten:
Hoe houd je grip op je inkomsten en uitgaven?
Wat verandert er financieel als je 18 wordt?
Hoeveel spaargeld heb je nodig als je op jezelf gaat wonen?
Hoe ontstaan schulden (en belangrijker: hoe voorkom je ze)?
En hoe ga je om met verleidingen en risico’s, vooral online?
Geen droge theorie, maar praktische kennis waar je écht iets aan hebt.

Leren door te doen
Onze lessen zijn allesbehalve saai. We maken ze interactief en herkenbaar met opdrachten en stellingen, Mentimeter-vragen, de populaire schuldenescape, YouTube-video’s uit de leefwereld van jongeren én echte verhalen uit de praktijk. En misschien wel ons grootste pluspunt: de lessen worden gegeven door gastdocenten uit de Achterhoek die dagelijks in het werkveld staan.

800 jongeren bereikt… en we gaan door
Alleen dit schooljaar hebben we al zo’n 800 jongeren bereikt. En we zijn nog lang niet klaar. De komende maanden staan er nog volop gastlessen gepland.
Er is trouwens altijd ruimte voor meer. Interesse in een gastles? Neem gerust contact met ons op!

Samen bouwen aan een financieel sterke generatie
We zijn blij dat scholen het belang zien van financiële educatie. Door jongeren nu al de juiste kennis en vaardigheden mee te geven, bouwen we samen aan een toekomst met minder financiële problemen. En dát is precies waar we het voor doen. Grip op Geld, grip op de toekomst.